O Lovinke

Na rozhraní lesa a lúky, v nádhernom dubovom háji medzi Cinobaňou a Lovinobaňou vzniká osada Lovinka – krásne miesto pre život, prácu, vzdelávanie a relax.

Lovinka je ambiciózny projekt, ktorí vyjadruje našu snahu  skĺbiť  ekologického bývania, modernú prácu, pestrý sociálny život a to vštko v krásnom a liečivom prostredí.  Ľudia ktorí tu bývajú a sem prichádzajú  si tu vedia rýchlo „dobiť baterky“ a harmonizovať svoje telo aj myseľ.

Pod záštitou OZ Spoločenstvo Lovinka a skúsených lektorov organizujeme praktické semináre a workshopy na témy ako jóga a  meditácia, budovanie a udržiavanie vzťahov, zdravá strava, detoxikácia pôstom., otužovanie, prírodné staviteľstvo a architektúra, pestovanie bez chémie. Na semináre prichádzajú podobne naladený ľudia,  vzniká tu množstvo priatelstiev a mnohí sa sem často vracajú.

Na Lovinke rekonštruujeme  pôvodný areál rekreačného strediska sklární Poltár, pričom používame prírodné materiály na obnovu budov, ako napríklad hlina, ovčia vlna, trstina, drevo. Snažíme sa pestovať organickú stravu bez chémie a tak isto zdravý životný štýl. Používame aj moderné technológie ako sú vysokorýchlostný internet, autá, mobilné telefóny atď, avšak snažíme sa o to, aby sme ich používali vedome a nestali sa ich otrokmi. Život v rovnováhe a neustála tvorba je to čo nás baví 🙂 Vitajte u nás