Ponúkame na predaj  alebo krátkodobý prenájom posledné volné chaty na Lovinke. Sú vhodné hlavne pre milovníkov prírody,turistiky, ticha, nezávislosti a zdravého životného štýlu. Nízke prevádzkové náklady ( kúri sa drevom ) . Chaty sa nachádzajú cca 2 km od najbližšej dediny ( Cinobaňa ) v spoločnom areály s vlastnou pristupovou cestou,  trávnatými plochami, ihriskom a záhradami. Sú obkolesené krásnymi 200 a viac ročnými dubmi a panenskou prírodou s množstvom zveri a vtáctva. Každá chata má vlastný pozemok ( pod chatou ) a ostatné pozemky sú spoločné a spravované spoločenstvom vlastníkov chát, pričom každý vlastník chaty má pridelené aj svoje „súkromné plochy“ na ktorých si pestuje a ich obhospodaruje. Spolu sa jedná o cca 10000 m2 pozemkov ktoré máme k dispozícii.

Prikladáme aj VIDEO ukážky z areálu Lovinky ( niekolko rokov staré ) 

VIDEO 1

 

V areály sa nachádza aj workout ihrisko, altánok „Bazovňa“, hojdačky, trampolína, futbalové ihrisko, spoločné ohnisko.

1. CHATA „POD DUBMI“

Jedná sa o podpivničenú poschodovú chatu s garážou a celkovou podlahovou plochou 90m2 + 32m2 garáž. Chata je vhodná aj na celoročné bývanie, ako aj na chatárčenie.
SPODNÉ POSCHODIE: Na spodnom poschodí sa nachádza vstupná chodba, menší sklad, kúpelňa s umývadlom,  práčkou a vaňou a samostatným WC. Ďalej sa tu nachádza obývacia miestnosť s krbom a kuchynským kútom so sporákom ( cca 22m2 )  a jedna samostatná pomerne velká izba ( 23m2 )
VRCHNÉ POSCHODIE: Tu sa nachádzajú 2 samostatné izby o rozmeroch cca 8m2 a 16m2

Chata má zvnútra a čiastočne aj zvonka hlinené omietky a je zateplovaná trstinou  z vnútornej ako aj vonkajšej strany. Prešla čiastočnou rekonštrukciou ( elektrina, kúrenie, voda, sanita, náter strechy ) . Kúrenie je zabezpečené v krbe a samostatných peterkách. Ohrev TUV zabezpečuje elektrický bojler. Pitná voda je zabezpečená zo spoločnej studne ( s UV filtráciou ), chata je napojená na spoločnú kanalizáciou. Chata je obývateľná celoročne a je vhodná na okamžité nasťahovanie. Predáva sa s kompletným vybavením.

POZEMOK K chate prislúcha pozemok o rozlohe cca 80m2 ( pod chatou )  a tak isto 1/10 podielu na spoločných pozemkoch a infraštruktúre ( trávnaté plochy a záhrady, prístupová cesta, studňa )  o celkovej rozlohe cca 10000 m2

Náklady na kúrenie chaty sú približne 500 eur / rok ( kúrenie )  – kúri sa drevom, spotreba cca 1,2 fúry vetriesky, ďalej poplatok vy výške 25 Eur/mesiac spoločenstvu vlastníkov pozemkov a platba za elektrinu ( podľa spotreby )

PREDAJNÁ CENA VRÁTANE POZEMKU:   80.000 Eur
Možný aj krátkodobý prenájom v cene 150 Eur ( 2 noci / 3 dni ) alebo 250 Eur ( týždeň )

 


2. CHATA „POD BREZAMI“

Jedná sa o nepodpivničenú drevenú poschodovú chatu s celkovou podlahovou plochou cca 85m2. Chata je vhodná aj na celoročné bývanie, ako aj na chatárčenie.

SPODNÉ POSCHODIE:
Na spodnom poschodí sa nachádza vstupná chodba, kúpelňa s umývadlom,  práčkou a vaňou a samostatným WC. Ďalej sa tu nachádza obývacia miestnosť s krbom a kuchynským kútom so sporákom ( cca 22m2 )  a jedna samostatná izba ( cca 18m2 ) VRCHNÉ POSCHODIE: Tu sa nachádzajú 2 samostatné izby o rozmeroch cca 8m2 a 16m2

Chata má zvnútra a čiastočne aj zvonka hlinené omietky a je zateplovaná trstinou z vnútornej ako aj vonkajšej strany. Prešla čiastočnou rekonštrukciou ( elektrina, kúrenie, voda, sanita, náter strechy v roku 2022  ) . Kúrenie je zabezpečené v krbe. Ohrev TUV zabezpečuje elektrický bojler. Pitná voda je zabezpečená zo spoločnej studne ( s UV filtráciou ), chata je napojená na spoločnú kanalizáciou. Chata je obývateľná celoročne a je vhodná na okamžité nasťahovanie. Predáva sa s kompletným vybavením.

POZEMOK K chate prislúcha pozemok o rozlohe cca 80m2 ( pod chatou )  a tak isto 1/10 podielu na spoločných pozemkoch a infraštruktúre( trávnaté plochy a záhrady, prístupová cesta, studňa, hospodársky objekt )   o celkovej rozlohe cca 10000 m2

Náklady na kúrenie chaty sú približne 500 eur / rok ( kúrenie )  – kúri sa drevom, spotreba cca 1,2 fúry vetriesky, ďalej poplatok vy výške 25 Eur/mesiac spoločenstvu vlastníkov pozemkov a platba za elektrinu ( podľa spotreby )

PREDAJNÁ CENA VRÁTANE POZEMKU :  70 000 Eur
Možný aj krátkodobý prenájom v cene   150 Eur ( 2 noci / 3 dni )  alebo  250 Eur ( týžden )

ZAUJÍMAVOSTI V OKOLÍ

 

KONTAKT p.Peter Hegyi , tel. 0905 564220 , email peterman32@gmail.com

tu sa nachádzajú ilustračné fotky, fotky jednotlivých objektov budú čoskoro pribúdať.