Máte chuť vyskúšať si pobyt v krásnej prírode , oddýchnuť si od stresu mesta? Máš flexibilnú prácu a môžeš pracovať z domu ? Chceš si vyskúšať ako sa býva v dome s použitím prírodných materiálov ako je hlina, izolácia z trstiny a ovčej vlny ? Chceš si pestovať vlastnú BIO zeleninku a ovocie ? Rád cvičíš jogu a spoznávaš nových ľudí ? Chcel by si svojou činnosťou prispieť k rozvoju Lovinky ? Ak áno, tak pobyt na Lovinke je tu práve pre Teba. 🙂

AKO JE TO BÝVAŤ V KOMUNiTNOM DOME NA LOVINKE ?

Pobyt v komuntnom dome je určený luďom, ktorí si chcú vyskúšať na dlhšie obdobie ( spravidla mesiac a viac ) , aké je to žiť na Lovinke, v prírode a v spoločenstve ďaľších ľudí. Každý obyvatel domu má k dispozícii svoju vlastnú zariadenú izbu, avšak spoločenské priestory ( kuchyňa, obyvačka, sociálne zariadenia ) sú zdielané.  K dispozícii je aj vysokorýchlostný internet, takže pobyt je vhodný aj pre „digitálnych nomádov“. Počet obyvatelov domu sa hýbe medzi 4-5, máme záujem aby sa tu všetci cítili č najviac pohodlne. Často si spoločne varíme a navzájom pomáhame, čo nám umožnuje ušetriť dosť vela času.

AKO SA MÔŽEŠ NA LOVINKE REALIZOVAŤ A TRÁVIŤ SVOJ ČAS ?

–  Môžeš sa začať aktívne venovať joge pod vedením majstra Mateja Jurenku, ktorý na Lovinke jogu vyučuje ( 3 krát do týždna)

– Pokiaľ si milovníkom prírody, tak Lovinka je ideálnym miestom pre Teba. Môžeš sa venovať pešej ako aj cyklo turistike, môžeš sa túlať po lúkach, lesoch bez toho aby si stretol živú dušu.

– V okolí Lovinky žije množstvo zveri … srnki, jelene, bažanty, diviaky, líšky, veveričky, jastraby ba dokonci aj medvede a vlci. Pokiaľ patrí pozorovanie zveri medzi tvoje záľuby, prídeš si na svoje.

– Pokiaľ by si si chcel vychutnať prítomnosť a energiu prastarých dubov, tak Ťa určite poteší, že Lovinka sa nachádza uprostred 300 ročného dubového hája, sú tu nádherné stromy.

– Nízky „svetelný šum“ Ti umožní tráviť čas pozorovaním krásnej hviezdnej oblohy, prechádzať sa len za svitu mesiaca a hviezd a naučiť sa pohybovať v tme.

– Môžeš sa realizovať pri úprave našich pozemkov, vytváraní záhrad a sadov podľa permakultúrnych princípov,  výsadbou stromov, kríkov, rastlín.

– Pokiaľ rád relaxuješ pri práci, tak máš možnosť prispieť k rekonštrukcii Lovinky ( práca s drevom, hlinou , umelecké skrášlovanie stien atď…), prípadne si môžeš na Lovinke pod dohode otvoriť aj vlastnú remeselnú dielňu.

– Pokial máš „digitálnu prácu“ alebo homeoffice, tak oceníš že na Lovinke máme vysokorýchlostný internet, ktorý plánujeme rozšíriť do všetkých objektov.

– Spoznáš tu množstvo skvelých ľudí, ktorí tu bývajú, alebo sem prichádzajú na semináre. Vznikajú tu nové priateľstvá ba aj partnerstvá.

OK, CHCEM VEDIEŤ VIAC AKO DALEJ ?

Ozvi sa nám telefonicky, emailom alebo cez facebook a pošleme Ti podrobnosti.