Zimné Žiaraslávne sústredenie: Obroda JasnoZrivosti

Viac o workshope

  • pondelok | 28. December 2020 to sobota | 2. januára 2021
  • 18:00 - 15:00
  • 20Kapacita
Jasnozrivosť sa skladá z dvoch slov, Jasno a zrivosť. Jasno je stav priehľadnej čistoty. Jasný človek je prehľadný, čitateľný a vhodné je pokojne použiť pre takéhoto človeka prívlastok pravdivý. Zrivosť je schopnosť vnímať dej v jeho celistvom prejave. Zrivý človek chápe súvislosti celého príbehu a nevytrháva situácie z kontextu. Takéhoto človeka málokedy pristihnete pri odsudzujúcom konaní. Nie náhodou sa nám slovo zrivosť nápadne podobá na slovo zrelosť. Naozaj to chce dozrieť do istého stavu osobnosti, aby sme dokázali svet vnímať s nadhľadom chápajúcim dejstvá s kontextom minulosti a schopným predpokladať ďalší vývoj do budúcnosti.
Pozývame vás na Žiaraslávne sústredenie, ktoré sa bude konať v čarovnom prostredí lesnej usadlosti Lovinka. Toto miesto sa nachádza v priamom susedstve s domovským centrom rozvoja Mateja Jurenka – Prameňom Života. Lovinka je bezpečný priestor pre tvorivý rozvoj tela i ducha. Nachádza sa v krásnom prostredí, je vzdialená od mestského ruchu, či pouličného osvetlenia. Z kohútikov tu tečie živá voda priamo z prameňa. Vôkol je čistý vzduch, ticho a nočná obloha je veľkolepým zážitkom v každom ročnom odbobí.
Kapacita semináru obmedzená na 20 osôb.
Seminárom Vás budú sprevádzať:
• Matej Jurenka – strážca vnútorného kruhu živlov vás prevedie zjaveným svetom za pomoci dychových techník, zdravého pohybu, prekonávania a posúvania hraníc komfortu tela a rozprúdenia životodárnej sily.
• Leri Veleslav – strážca vonkajšieho kruhu hraníc vás prevedie skrytými svetmi za pomoci práce s pozornosťou, rozjímacích techník a nápravy chybných vzorcov našej mysle.
Obaja s Vami budú zdieľať svoje každodenné ranné obrady (meditácia, cvičenie s telom, čajový rituál), ku ktorým sa budete môcť pripojiť. Program si budeme tvoriť spoločne, podľa záujmu o navrhnuté aktivity.
Počas pobytu nám bude Deniska Jarábková pripravovať výživnú a chutnú vegánsku kuchyňu a taktiež bude k vašim službám majster masér a diagnostik Robko Jarábek.