Divoké jedlé rastliny, spracovanie bylin, prírodná kozmetika

Viac o workshope

  • 8. May 2019
  • 9:00 - 17:00

Láka vás ochutnať divoké jedlé rastliny a dozvedieť sa o nich viac? Ako sa z nich dá pripraviť „divokú“ nátierku a zelené smoothies, ktoré bude chutiť aj deťom? Ako vyrobiť raw-sirupy, bylinkové oleje, tinktúry, či prírodnú kozmetiku ako mastičky, šampóny, dezodoranty, zubnú pastu?
Pozývame Vás na seminár s Bartekom Dobrodejom Krzewinskim

Miesto:
Lovinka (18km od Lučenca)
Čas:
9.00 – 17.00 h.

Program:
Dopoludnia – Prejdeme sa po okolí, dozvieme sa, čo tu rastie, čo je jedlé, chutné, čo naopak jedovaté. Pripravíme si zelené smoothies a nátierku z divokých bylín, ktorú zjeme s domácim kváskovým žaluďovým chlebíkom.
Poobede – Prejdeme sa a spoznáme ďalšie bylinky. Dozvieme sa, ako sa dajú bylinky spracovať, ako z nich pripraviť tinktúry, mastičky, raw sirupy….Urobíme si mastičku/šampón/dezodorant (podľa výberu a možno stihneme všetko), ktoré si každý odnesie domov.

Môžete absolvovať celý kurz alebo len časť kurzu.

Cena:
Organizačný poplatok je 12 eur za pol dňa alebo 18 eur za celý deň.
Odmenu pre lektora môžete darovať podľa Vašich možností a štedrosti. Dobrý príspevok je 10-35€/pol dňa, 15-70€/celý deň, ale nie je to minimálny či maximálny príspevok, Vy sami sa môžete rozhodnúť koľko chcete darovať.
Všetky Vaše dary budú použité na vytvorenie „živej knihy“- mojim snom je vysadiť stovky druhov rastlín na jednom mieste, aby ich tak môcť ukazovať ľuďom a učiť, ako ich spoznávať a využívať.

Pár slov o lektorovi:

Ing. Bartek Dobrodej Krzewiński – Poliak, etnobotanik, milovník prírody, vyštudovaný lesník a ochranár prírody, lektor kurzov o divokých jedlých a liečivých rastlinách, ktorým sa venuje už od detstva, napísal o nich aj diplomovku, 6 rokov robí prednášky, kurzy, semináre, víkendovky na Slovensku, momentálne dokončuje knihu a verí, že ju vydá v júni.
Po precestovaní 50 krajín pred 7 rokmi prišiel na Slovensko a zamiloval sa do tejto nádhernej krajiny. Desať rokov strávil v škandinávskej tajge, ktorú nosí stále v srdci, až jedného dňa v tajge pochopil, že jeho poslaním je spájať ľudí so svetom prírody a že má prísť a učiť o bylinkách na Slovensko. Tu stretol aj svoju ženu, majú spolu 2 nádherné dcérky. Žijú zatiaľ na Liptove, ale chystajú sa vrátiť do Zaježovej.

Prihlášky a otázky:
info@divoke.sk, 0950455769

Pokiaľ mate záujem o podobne akcie, tu nájdete harmonogram všetkých mojich jarných kurzov 2019:
https://www.facebook.com/events/382078352590705/