Jurek Jagucki na Lovinke

Viac o workshope

  • pondelok | 19. August 2019 to štvrtok | 22. augusta 2019
  • 17:00 - 13:00

Retreat s jogou, meditáciami Zen a tichom

Intenzívny seminár jogy, v ktorom su zahrnuté aj zenové meditácie a 2 dni ticha

Jurek Jagucki, učiteľ Iyengarovej jogy z Poľska, držiteľ certifikátu Intermediate Senior III., Od roku 1981 praktikuje jogu a zenové meditácie. Je tiež fyzioterapeutom. Založil a vedie školu Iyengarovej jogy v Štetíne, a venuje sa aj výuke nových učiteľov. Pravidelne navštevuje Punu (India) aby dopÍňal svoje znalosti a skúsenosti v Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute, a budhistický kláštor v Okajame (Japonsko) za účelom meditácií u svojeho zenového majstra Roshi Shodo Harada. Jurek Jagucki je výnimočná osobnosť a veľmi láskavý človek so svojským humorom.

Pre koho je seminár určený:
Seminár je určený ľuďom ktorí cvičia Iyengarovu jogu, alebo praktikujú iný typ jogy, majú však pravidelnú prax v cvičení jogy aspoň 2-3 roky, cítia sa v dobrej fyzickej kondícii a sú pripravení zvládnuť aj náročnejšie ásany. Ásany budujú silné telo a pripravujú ho fyzicky i psychicky ako na pranajámu tak aj na meditáciu. Je preto vhodné mať prax v cvičení ásan, pred tým než pristúpime ku meditácii. Pre účastníkov nie je nutné mať však predchádzajúcu skúsenosť v meditácii Zen, jej pravidlá budú vysvetlené.

Program :
Intenzívny. Cvičenie ásan 2x denne. Meditácie 2-3x denne. Prednášky a čítanie textov. S podrobnosťami programu sa zoznámime na mieste…
Keď umĺkne náš vnútorný komentátor máme možnosť priameho poznávania. Príroda a prírodné prostredie nám bude k tomuto procesu pomáhať, budeme posilnení jej energiou, možno zistíme koľko energie strácame rozprávaním zbytočne a koľko môžeme usporiť, keď sa ponoríme do vnútorného ticha.

Lovinka , miesto kde sa koná retreat sa nachádza na rozhraní lesa a lúky, v nádhernom dubovom háji, na laze medzi dedinami Cinobaňa a Lovinobaňa. Dá sa sem jednoducho dostať autom alebo peši.
( z Cinobane cca 30 minút, z Lovinobane cca 1 hodina ) po asfaltovej ceste. Ďalšie info: www.lovinka.sk

Začiatok : 19.8. (pondelok) o 17.00 hod
Koniec: 22.8. (štvrtok) po obede cca o 13.00 hod

Cena: 245,- Eur
(v cene je 100,-Eur kurzovné + 145,- ubytovanie, vegetariánska – ayurvédska strava – plná penzia, organizačné náklady) Termín prihlásenia: do 30. apríla 2019 !

Prihlásenie je záväzné a platné po vyplnení prihlášky a zaplatení zálohy 100,-Eur , Záloha je po 30.4. 2019 nevratná, je vratná iba v takom prípade, že účastník za seba nájde náhradníka.

Bližšie info a prihlášky (kontaktná osoba)
Sylvia Sternmüllerová, sylvia_sternmuller@hotmail.com
Tel: +421 908 897 989