O Lovinke

Na rozhraní lesa a lúky, v nádhernom dubovom háji medzi Cinobaňou a Lovinobaňou vzniká osada Lovinka – krásne miesto pre život, prácu, vzdelávanie a relax.

Nádherné lesy a lúky, čistý potok, zdravý vzduch, permakultúrna záhrada, ovocné stromy, domáce zvieratá, krásna obloha plná hviezd, šťastné deti – toto všetko sú hodnoty pre ktoré sme sa rozhodli urobiť zmenu prijali sme Lovinku ako svoj domov.

Pod záštitou OZ Spoločenstvo Lovinka organizujeme semináre a workshopy na témy ako jóga, meditácia, zdravá strava, očista tela pôstom a pránická výživa, čchi-kung, bylinkárstvo,  muzikoterapia, prírodné staviteľstvo a architektúra, hlinené omietky a stavby zo slamy, permakultúrne pestovanie, vedomý život a množstvo ďaľšieho. Na semináre prichádzajú podobne naladený ľudia,  vzniká tu množstvo priatelstiev a mnohí sa sem často vracajú.

Na Lovinke používame prírodné materiály na obnovu budov, ako napríklad hlina, ovčia vlna, trstina, drevo. Snažíme sa pestovať organickú stravu bez chémie a tak isto zdravý životný štýl. Používame aj moderné technológie ako sú vysokorýchlostný internet, autá, mobilné telefóny atď, avšak snažíme sa o to, aby sme ich používali vedome a nestali sa ich otrokmi. Život v rovnováhe a neustála tvorba je to čo nás baví.